



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 22 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Propagation Delay | 100 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 11 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Number of Input Lines | 3 |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 40 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 1045
Distributors
pcbx
Unit Price$4.15862
Ext.Price$4.15862
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.15862 | $4.15862 |
| 10 | $3.57082 | $35.70820 |
| 25 | $3.23840 | $80.96000 |
| 50 | $2.93692 | $146.84600 |
| 100 | $2.66352 | $266.35200 |
| 300 | $2.58036 | $774.10800 |
| 500 | $2.49979 | $1249.89500 |
| 1000 | $2.42626 | $2426.26000 |
